K20K0C-P10LCC9-350S
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
DataSheet
K20K0C-P10LCC9-350S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® K
Number of Positions:10
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Color:Silver
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C