K20K0C-P07LCC0-450S
Description
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
K20K0C-P07LCC0-450S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® K
Number of Positions:7
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Color:Silver
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C