S20L0C-P10MCC9-420S
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
S20L0C-P10MCC9-420S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® L
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating:-
Features:Backshell, Strain Relief
Shielding:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C