FGG.00.304.CLAD22
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.00.304.CLAD22 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C