FGG.1B.306.CLAD72
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1B.306.CLAD72 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C