FFA.0S.304.CLAC32Z
Description
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FFA.0S.304.CLAC32Z PDF
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C