FFA.1S.304.CLAC62
Description
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FFA.1S.304.CLAC62 PDF
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C