PHG.1B.306.CLLD62Z
Description
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.1B.306.CLLD62Z PDF
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C