PAA.M1.0GL.AC39G
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PAA.M1.0GL.AC39G PDF
Type Description
Series:2P
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:M10
Orientation:A
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Gray
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):3A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C