FGG.1K.310.CLAC65Z
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1K.310.CLAC65Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:310
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C