FGG.0B.306.CLAD42Z
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0B.306.CLAD42Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS3456W10SL-3P
MS3456W10SL-3P
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
CONN MALE INSERT 4POS SOLDER
MS3452L16S-4PX
MS3452L16S-4PX
CONN RCPT MALE 2POS GOLD CRIMP
FGG.0B.306.CLAD42Z
FGG.0B.306.CLAD42Z
CBL 3.5MM M-F 28AWG SHLD