FGG.0B.306.CLAD56
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0B.306.CLAD56 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C