FGG.00.304.CLAD35
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.00.304.CLAD35 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C