FGG.00.302.CLAD35Z
Description
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.00.302.CLAD35Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:2
Shell Size - Insert:302
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C