HBC1505A
Manufacturer
Winchester Electronics
VIGOR # :
Description
CONN HDBNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
HBC1505A PDF
Type Description
Series:Shadow™
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Style:BNC, HD
Connector Type:Plug, Male Pin
Contact Termination:Crimp
Shield Termination:Crimp
Impedance:75Ohm
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Cable Group:Belden 1505A
Fastening Type:Bayonet Lock
Frequency - Max:1 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:Black
Ingress Protection:Weatherproof
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RFU-600-5
RFU-600-5
MUHF MALE CRIMP; 50 OHMS
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP
SMB F STR NA CR
HBC1505A
HBC1505A
CBL ASSY MINI HVL 7WAY DIS TO PI
SLIDER EW/EWX 70
UXJRBU140BL
UXJRBU140BL
ZONE CORD, CAT 6A SD, UTP SOLID,