HHD1855A
Manufacturer
Winchester Electronics
VIGOR # :
Description
CONN HDBNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
HHD1855A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Style:BNC, HD
Connector Type:Plug, Male Pin
Contact Termination:Crimp
Shield Termination:Crimp
Impedance:75Ohm
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Cable Group:Belden 1855A
Fastening Type:Bayonet Lock
Frequency - Max:1 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:Silver
Ingress Protection:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
262120
CONN MMCX JACK STR 50 OHM SOLDER
CONN SMB PLUG STR 50 OHM CRIMP
112602
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP
HHD1855A
HHD1855A
UPRBU80
UPRBU80
ZONE CORD, CAT 6 UTP SOLID RISER
BRAZIL W/C13; 8.2 FT.
ODC75-24SC24
ODC75-24SC24
DC DC CONVERTER 24V 75W