7936-25MMH2A
Description
D-SUB DOUBLE PORT RIGHT ANGLE, 2
DataSheet
7936-25MMH2A PDF
Connector Style:D-Sub - Stacked
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:25, 25
Number of Rows:2, 2
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B); 3 (DB, B)
Termination:Solder
Shell Material, Finish:Steel, Nickel Plated
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):1A
Backset Spacing:0.318" (8.08mm)
Features:Board Lock, Grounding Indents
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
FCE17E09SM240
FCE17E09SM240
CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
1.5KE56CATR
1.5KE56CATR
TVS DIODE 47.8V 77V DO201AD
7936-25MMH2A
7936-25MMH2A
CBL FMALE RA TO MALE 5POS 26.2'