CABLE 196 RF-0100-A-1
Manufacturer
GradConn
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA-MMCX RG178 3.937"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CABLE 196 RF-0100-A-1 PDF
Type Description
Series:Nautilus
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:3 GHz
Color:Brown
Features:Bulkhead, IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CBL ASSY SMPM JACK-JACK 6"