CABLE 138 RF-0100-A-2
Manufacturer
GradConn
VIGOR # :
Description
CBL ASSY MHF1-RP SMA 3.937"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CABLE 138 RF-0100-A-2 PDF
Type Description
Series:Nautilus
Package:Bag
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 to RP-SMA
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:3 GHz
Color:Black
Features:Bulkhead, IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C