CAB411RF-0200-A-1-E
Manufacturer
GradConn
VIGOR # :
Description
CABLE IP69K IP68 MMCX R/A PLUG T
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CAB411RF-0200-A-1-E PDF
Type Description
Series:Nautilus
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:7.874" (200.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Brown
Features:Bulkhead, Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C