TSA89-S1S1-S60
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
FLEXIBLE TEST CABLE SMA MALE TO
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
TSA89-S1S1-S60 PDF
Type Description
Series:TSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:4.95mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:40 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Q-2R04W00080.5M
Q-2R04W00080.5M
SMA-RJB/TNC-RP RG58 0.5M
Q-2S00Y000H1.5M
Q-2S00Y000H1.5M
SMA-RJB/HDBNC-SP G142 1.5M
SMA MALE R/A TO SMPM FEMALE CABL
TSA89-S1S1-S60
TSA89-S1S1-S60
AC-402
AC-402
CHASSIS ALUM NATURAL 7"L X 5"W
44529
TWEEZER FLAT SQUARE 8B 4.72"
1F3G-TP
1F3G-TP
DIODE GPP FAST 1A R-1