30-R-50-010
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 3" 50PC
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
30-R-50-010 PDF
Type Description
Series:-
Package:50 per Pkg
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:0.250' (76.20mm, 3.00")
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)