30-Y-50-020
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 4" 50PC
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
30-Y-50-020 PDF
Type Description
Series:-
Package:50 per Pkg
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:0.333' (101.60mm, 4.00")
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)