2671/27WH-1000
Description
HOOK-UP STRND 27AWG WHITE 1000'
DataSheet
2671/27WH-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:27 AWG
Conductor Strand:48/44
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.010" (0.25mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C