2451/38RD-1000
Description
HOOK-UP STRND 38AWG RED 1000'
DataSheet
2451/38RD-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:38 AWG
Conductor Strand:7/46
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0019" (0.048mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-90°C ~ 250°C