55PC0212-12-9CS2572
Description
HOOK-UP STRND 12AWG 600V WHITE
DataSheet
55PC0212-12-9CS2572 PDF
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:12 AWG
Conductor Strand:37/28
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.105" (2.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.008" (0.20mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C