FLDWC0311-20-0CS3149
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP DUAL STRND 20AWG BLK 1'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
FLDWC0311-20-0CS3149 PDF
Type Description
Series:FlexLite
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:19/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Length:1.00' (0.30m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-45°C ~ 125°C
Jacket Color:Black
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
24UL1015STRRED250
24UL1015STRRED250
HOOK-UP STRND 24AWG 600V RD 250'
421816 BK013
421816 BK013
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 5000'
6716 YL005
6716 YL005
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 100'
5596101007F
5596101007F
LED PANEL DAYLT RED SNAP-IN 14"L
FLDWC0311-20-0CS3149
FLDWC0311-20-0CS3149
SS24F-HF
SS24F-HF
DIODE SCHOTTKY 2A 40V SMAF