FLHTC0311-22-9-1KF
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHITE
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
FLHTC0311-22-9-1KF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.006" (0.15mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C