55PC0111-18-9CS2502
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 600V WHITE
DataSheet
55PC0111-18-9CS2502 PDF
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:19/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.059" (1.50mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.006" (0.15mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:150°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL 100'
6713 BR190
6713 BR190
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 25000'
33201 GR005
33201 GR005
HOOK-UP SOLID 32AWG GREEN 100'
PLASTIC TOOL BIT FOR 9176-400
55PC0111-18-9CS2502
55PC0111-18-9CS2502
HOOK-UP STRND 18AWG 600V WHITE
DA12-120MP-M2.1
DA12-120MP-M2.1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
DCH3-050EU-0001
DCH3-050EU-0001
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 2.8W