55PC0212-22-3
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V ORANGE
DataSheet
55PC0212-22-3 PDF
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.008" (0.20mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C
Jacket Color:Orange
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6711 DB005
6711 DB005
HOOK-UP STRND 26AWG BLUE 100'
782401 BL005
782401 BL005
HOOK-UP SOLID 24AWG BLUE 100'
28UL1007STRWHI
28UL1007STRWHI
HOOK-UP STRND 28AWG 300V WHITE
LED DISPLAY BEZEL BLK W/RED LENS
LM150-23B36
LM150-23B36
AC DC CONVERTER,150W, 36VDC
USB3.0-A-USB3.0-B 2M GOLD
55PC0212-22-3
55PC0212-22-3