FLTWC0311-26-9
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHITE
DataSheet
FLTWC0311-26-9 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:19/38
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyester
Jacket (Insulation) Diameter:0.034" (0.86mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.006" (0.15mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:135°C