CRT16-2WH-100
Description
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100'
DataSheet
CRT16-2WH-100 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.111" (2.82mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:10kV
Operating Temperature:-90°C ~ 200°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
782665 VI005
782665 VI005
HOOK-UP STRND 2AWG VIOLET 100'
22759/41-2-9
22759/41-2-9
CABLE 1 COND 2AWG SHIELDED