2200/22OR-100
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 100'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
2200/22OR-100 PDF
Type Description
Series:MIL-W-16878 Type B
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:7/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.010" (0.25mm)
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:150V
Operating Temperature:80°C
Jacket Color:Orange
Ratings:UL Style 1429
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
22N80100
22N80100
RESISTANCE WIRE 22AWG 100'
3053/1 BR005
3053/1 BR005
HOOK-UP SOLID 20AWG BROWN 100'
3051 BK013
3051 BK013
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 5000'
JANTX1N4249
JANTX1N4249
DIODE GEN PURP 1KV 1A AXIAL