CRT14-5BK-100
Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100'
DataSheet
CRT14-5BK-100 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.184" (4.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:25kV
Operating Temperature:-90°C ~ 200°C
Jacket Color:Black
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
751816 OR001
751816 OR001
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 1000'
892419 BL002
892419 BL002
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 500'
20UL1007SLDGRE500
20UL1007SLDGRE500
HOOKUP SOLID 20AWG 300V GRN 500'
CRT14-5BK-100
CRT14-5BK-100
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100'
FERRITE CORE SOLID 5.11MM
AB843
AB843
ADAPTER SCSI INT/EXT SLOTBRACKET
PCM-3363Z2-1GS6A1E
PCM-3363Z2-1GS6A1E
SBC ATOM N455 1.66GHZ 1GB DDR3