2615/26-BK-1000
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 1000'
DataSheet
2615/26-BK-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:7/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter:0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C