CRT18-4RD-50
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 20KV RED 50'
DataSheet
CRT18-4RD-50 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.145" (3.68mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:50.00' (15.24m)
Voltage:20kV
Operating Temperature:-90°C ~ 200°C
Jacket Color:Red
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6712 WU190
6712 WU190
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/BLU 25K'
392250 WH001
392250 WH001
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000'
5859/10 WH005
5859/10 WH005
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100'
TLHB44K2M1
TLHB44K2M1
LED BLUE DIFFUSED 3MM T/H
CRT18-4RD-50
CRT18-4RD-50
FERRITE CORE MULTI-APERTURE
0612ZC474MAT2S
0612ZC474MAT2S
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0612