CC-SS402-50
Description
CABLE COAXIAL 50'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CC-SS402-50 PDF
Type Description
Series:SS402
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Coaxial
Cable Group:-
Wire Gauge:-
Conductor Strand:Solid
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.161" (4.09mm)
Shield Type:Foil, Braid
Impedance:50 Ohms
Length:50.0' (15.24m)
Jacket Color:Blue
Usage:-
Features:Flame Retardant
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE COAXIAL 29AWG 1'
27.5 AWG 100 OHM SHIELDED PAIR,
LMR-300-75
LMR-300-75
STANDARD CABLE, BLACK PE JACKET
SENSOR/ACTUATOR CBL 5POS PVC 20M