
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alliance Plastics, CT |
| Package: | 100 per Pkg |
| Part Status: | Active |
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
| Length - Approximate: | 15" |
| Bundle Diameter: | 4.33" (110.00mm) |
| Width: | 0.299" (7.59mm) |
| Length - Actual: | 1.250' (381.00mm) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength: | 120 lbs (54.43 kg) |
| Features: | - |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color: | Yellow |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CT072Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CBL TIE LOCKING SIL 200LB 1.709'
CBL TIE LOCKING YLW 18LBS 3.9"
CBL TIE LOCKING YELLOW 50LBS 8"
CBL TIE LOCKING YLW 120LBS 1.25'
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 30LSSOP