AL-11-40-30-C
Manufacturer
Advanced Cable Ties
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLK 40LBS 10.97"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
AL-11-40-30-C PDF
Type Description
Series:-
Package:100 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:11"
Bundle Diameter:3.38" (85.73mm)
Width:0.140" (3.56mm)
Length - Actual:0.914' (278.59mm, 10.97")