AL-CWP-750-0-C
Description
CABLE WRAP, 3/4", UV BLACK
DataSheet
AL-CWP-750-0-C PDF
Type Attributes:Harness
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.620" (15.75mm)
Diameter - Inside, Expanded:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.750" (19.05mm)
Material:Polyethylene (PE)
Color:Black
Length:100' (30.48m)
Wall Thickness:0.065" (1.65mm)
Operating Temperature:-60°C ~ 88°C