AL-CWP-375-9-C
Description
CABLE WRAP, 3/8", NATURAL
DataSheet
AL-CWP-375-9-C PDF
Type Attributes:Harness
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.271" (6.88mm)
Diameter - Inside, Expanded:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.375" (9.52mm)
Material:Polyethylene (PE)
Color:Natural
Length:100' (30.48m)
Wall Thickness:0.052" (1.32mm)
Operating Temperature:-60°C ~ 88°C