AL-CWP-750-9-C
Description
CABLE WRAP, 3/4", NATURAL
DataSheet
AL-CWP-750-9-C PDF
Type Attributes:Harness
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.620" (15.75mm)
Diameter - Inside, Expanded:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.750" (19.05mm)
Material:Polyethylene (PE)
Color:Natural
Length:100' (30.48m)
Wall Thickness:0.065" (1.65mm)
Operating Temperature:-60°C ~ 88°C
Heat Protection:-
Abrasion Protection:Abrasion Resistant
Liquid Protection:-
Environment Protection:-
Features:-
Material Flammability Rating:-
Width:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
F6V1.25TB75
F6V1.25TB75
SELF WRAP 1-1/4" X 75' BLACK/WHT
NXN0.38GN100
NXN0.38GN100
SLEEVING 3/8" X 100' GREEN
SLEEVING 2" X 200' BLACK