AL-CWP-625-0-C
Description
CABLE WRAP, 5/8", UV BLACK
DataSheet
AL-CWP-625-0-C PDF
Type Attributes:Harness
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.501" (12.73mm)
Diameter - Inside, Expanded:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.625" (15.88mm)
Material:Polyethylene (PE)
Color:Black
Length:100' (30.48m)
Wall Thickness:0.062" (1.57mm)
Operating Temperature:-60°C ~ 88°C