702-20-S-2048-R-HV-1-S-1-SX-N-N
Manufacturer
Encoder Products Company
VIGOR # :
Description
2.0" DIA 3/8" DIA. SHAFT SERVO
Catalog
Encoders
DataSheet
702-20-S-2048-R-HV-1-S-1-SX-N-N PDF
Type Description
Series:702
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Incremental
Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution:2048
Voltage - Supply:4.75V ~ 28V