15T-01SA-4096NV1ROC-M00
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 1/4
DataSheet
15T-01SA-4096NV1ROC-M00 PDF
Encoder Type:Incremental
Output Type:Open Collector
Pulses per Revolution:4096
Voltage - Supply:5V ~ 28V
Actuator Type:10mm Open Center