25T-11SJ-060NV1ROC-SMY-S3
Manufacturer
Encoder Products Company
VIGOR # :
Description
2.5" DIA. 5/8" DIA. BORE 1.75"
Catalog
Encoders
DataSheet
25T-11SJ-060NV1ROC-SMY-S3 PDF
Type Description
Series:25T
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Incremental
Output Type:Open Collector
Pulses per Revolution:60
Voltage - Supply:5V ~ 28V
Actuator Type:11mm Open Center