62A11-01-050S
Description
ROTARY ENCODER OPT 32PPR 5" CBL
DataSheet
62A11-01-050S PDF
Type Description
Series:62A
Output Type:Quadrature (Incremental)
Pulses per Revolution:32
Voltage - Supply:5V