62A22-02-060C
Manufacturer
Grayhill, Inc.
VIGOR # :
Description
ROTARY ENCODER OPT 16PPR 6" CBL
Catalog
Encoders
DataSheet
62A22-02-060C PDF
Type Description
Series:62A
Package:Bulk
Part Status:Active
Encoder Type:Optical
Output Type:Quadrature (Incremental)
Pulses per Revolution:16
Voltage - Supply:5V