CMFB3200202JNT
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM 3200K 0805
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
CMFB3200202JNT PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:2k
Resistance Tolerance:±5%
B Value Tolerance:-
B0/50:-
B25/50:-
B25/75:-
B25/85:3200K
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Power - Max:200 mW