MF11-1500005
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 15KOHM 4250K DISC
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
MF11-1500005 PDF
Type Description
Series:MF11
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:15k
Resistance Tolerance:±5%
B Value Tolerance:±5%
B0/50:-
B25/50:4250K
B25/75:-
B25/85:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Power - Max:500 mW
Length - Lead Wire:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc, 6.5mm Dia x 5.0mm W